Week van de Vrijwilliger

Geplaatst door: ekkemuijzers

Centrum ter Preventie van Zelfdoding

Het is de Week van de Vrijwilliger en dat is ook bij het CPZ een moment om eens extra stil te staan bij die ongelofelijke bijzondere mensen die zich in alle anonimiteit inzetten om er te zijn voor hun medemens. 
 
Dag en nacht staan onze vrijwilligers klaar voor oproepers in nood. Vanuit hun anonimiteit staan ze zelden "in the picture", in stilte en alle bescheidenheid zijn zij daar gewoonweg om een luisterend oor te bieden aan wie het nodig heeft. Omdat ze op zoek zijn naar een zinvolle tijdsbesteding, ervaring willen opdoen na hun studies, zich in willen zetten voor een wereld waarin er meer geluisterd wordt naar elkaar. 
 
Het werken met vrijwilligers is voor ons een bewuste keuze. Omdat we geloven in de kracht van een gesprek van mens tot mens, een gesprek dat niet op de hielen gezeten wordt door wachtlijsten of naderende deadlines.  Onze vrijwilligers zijn er altijd en ze zijn onmisbaar. Hoe snel de wereld ook mag draaien, ze zou anders draaien zonder hen. 
 
Aan alle vrijwilligers in Vlaanderen maar vooral aan die van onszelf: heel hartelijk bedankt!

© Zelfmoord1813 - disclaimer